W ramach inicjatywy ustawodawczej „Ratujmy Kobiety” zbierano również podpisy w województwie lubuskim. Lokalny komitet rozpoczął zbiórkę podpisów kilka dni po zarejestrowaniu ogólnopolskiego komitetu. W Zielonej Górze działacze Inicjatywy Polska zbierali podpisy wspólnie z partią Razem. Zbiórki na zielonogórskim deptaku organizowane były przez Tomasza Łagutko i Marcina Sikorę z Inicjatywy Polska oraz Aleksandrę Czyż i Dawida Kotlarka z partii Razem. Członkom naszego stowarzyszenia i osobom, które nam pomagały udało się zebrać ponad 1000 podpisów.

Przedstawiciele lokalnego komitetu „Ratujmy Kobiety” odbyli wiele cennych rozmów z mieszkańcami, którzy chętnie składali swój podpis popierając projekt. Zdaniem Marcina Sikory, członka lubuskich struktur Inicjatywy Polska:

Czuć było, że mieszkańcy Zielonej Góry są mocno zaniepokojeni rządami PiS i próbą ograniczenia praw kobiet. Pocieszające jest to, jak mocna jest u nas świadomość obywatelska.

Na szczęście zbiórki odbyły się bez poważniejszych incydentów. W całej Polsce projekt „Ratujmy Kobiety” poparło ponad 400 tysięcy osób i wkrótce trafi on pod obrady Sejmu.